aby byl účes šik

12. února 2008 v 15:38 | verunka
Svěříte-li se do rukou výborného kadeřníka, můžete samozřejmě vše nechat na něm. Mnoho žen si však radši alespoň částečně vytváří účes podomácku - ať už z důvodů časových či finančních, anebo prostě proto, že to je docela zábavná hra.
Co se však týče střihu, tak na hraní si doma s nůžkami zapomeňte! Stříhání je opravdu a bez diskuse nutno svěřit do rukou odborníka. Bez školení, praxe a patřičných nástrojů to prostě kvalitní nikdy nebude. A špatně ostříhané vlasy se do krásného účesu upravit nedají.
wom_madonna
Se stylingem si už ale sama doma klidně pohrát můžete (nakonec se to dá vždycky spláchnout a zkusit znovu). Máte-li kvalitní a dobře promyšlený střih, umožní vám upravit si účes na řadu způsobů - podle nálady a příležitosti. Přípravků k tvarování je na trhu široký výběr. Dávejte přednost těm, které jsou obohaceny o regenerační látky, a vždy vybírejte takové, které odpovídají typu vašich vlasů - v tom vám poradí kadeřník nebo prodavačka ve specializované prodejně či kosmetickém salónu (v supermarketu však kvalifikovanou radu nečekejte).

Abyste byla s výsledkem svého vlastního stylingového experimentu spokojena, nabízíme vám pár tipů:

  • Vlasy vždy předem umyjte, ošetřete kondicionérem, opláchněte a pročešte.
  • Zejména v létě je výhodné použít bezoplachové balzámy ve spreji (na vlhké vlasy).
  • Pěnové tužidlo aplikujte až po částečném prosušení vlasů a nepoužívejte ho zbytečně moc.
  • Lak stříkejte ze vzdálenosti asi 30 cm, a to rovnoměrně po celé délce (aby se vlasy neslepily a nevypadaly jako umělohmotné).
  • Při tvarování gelem ho naneste na konečky prstů, trochu jimi zamněte a pak teprve vjeďte na vlnách své fantazie rukama do účesu. Ne tak, že gel vtíráte, spíše do vlasů jakoby "ďobejte".
  • Stylingové přípravky s voskem se dobře hodí na konečky vlasů.
  • Když při fénování skloníte hlavu dolů a vysušujete od kořínků ke konečkům, vlasy získají na objemu.
  • Výraznější vlny a kudrlinky tvarujte pomocí vlasového mléka na mokré vlasy.
  • Nechcete-li použít lak, můžete účes na závěr zafixovat speciálním vlasovým krémem.

Čtyři zbrusu nové účesy

3.7.2006 08:47 | Účesy
Upravte vlasovou pokrývku podle posledních podzimních trendů! Kadeřnice Blanka Hašková ze salonu Hairarea vám poradí, jak na to. Romantická kráska
čím se vyznačuje: čelenkou
Komu bude slušet: Vám, pokud vlastníte delší hřívu střiženou ve stejné délce.
Jak na to: S tímto účesem vyčkejte do druhého dne po umytí vlasů. Předkloňte hlavu a od týla směrem nahoru si vytvořte postupně zaplétaný cop, který uzavřete gumičkou. Kštici vpředu natupírujte, stáhněte k vrkoči a přisponkujte. Stuhu vybírejte podle barvy a materiálu šatů.
Tip: zlatý provázek, Galanterie Ing. Jiří Pařík, osm korun za metr (1). Mašli umístěte doprostřed čela. Její konce připevněte drátkem, provlékněte copem, nechte volně splývat na záda. Vlasy ozdobte leskem ve spreji Pure Gloss, tecni.art, L'Oréal Professionnel, 425 Kč (2).
1

Hippie víla
čím se vyznačuje: pěšinkou
Komu bude slušet: Těm, které vlastní široké lícní kosti či vysoké čelo.
Jak na to: Odrůstá vám barva tak jako Molly? Používejte hydratační šampon, který přirozené kořínky nezatíží. Zkuste třeba Carthame, René Furterer, Salon Maya, 520 Kč (1). Vlasy prosušte fénem. Na spáncích a v týle je rozdělte celkem na čtyři díly a postupně je natáčejte na papiloty, Tesco, 60 Kč za šest (2). Postup: Pramen postříkejte lakem. S natáčením začínejte od středu pramínku a zespodu. Namotejte nejdříve dolní polovinu a poté horní část směrem ke kořínkům. Hřívu s papiloty asi deset minut fénujte. Čerstvé vlny pročešte prsty.
2
Jako Marilyn
čím se vyznačuje:
retrovlnami
Komu bude slušet: Hlavně blondýnkám se sestříhanými delšími prameny. Díky loknám se vlasy znatelně zkrátí.
Jak na to: Žloutne vám barva? Zkuste bělicí šampon, který pampeliškový nádech odstraní. Postup: Umytou hřívu mírně vysušte fénem a rozdělte vlasy na patku. Oddělte jeden pramen nad čelem. Pozor! Čím tlustší, tím těžší, a tím pádem vám účes dlouho nevydrží. Pramen postříkejte lakem na kudrnaté vlasy, Nivea, 88 Kč (1), a natočte ho po celé délce kulmy (jakoby do spirály). Tip: Kulma Slim Powerstylist, Philips, 1480 Kč (2). Vlasy kulmujte vždy takovým směrem, kam chcete, aby vlna padala - například k obličeji. Účes už znovu nelakujte, působil by příliš uměle.
3

Rocková diva
čím se vyznačuje: zvednutou ofinou
Komu bude slušet: Máte nízké čelo? Tento účes vám padne jako ulitý, protože opticky protahuje obličej. Vyhněte se mu, máte-li odrosty.
Jak na to: Umyté vlasy rozčešte. Konečky podtočte kulatým kartáčem a celou hřívu vysušte fénem. Ofinu si zatím směrem k temeni přidržte gumičkou. Zbytek vlasů stáhněte do culíku. Použijte jemné vlasové ozdoby, třeba Pink, 12 Kč (1). Ofinu vpředu lehce podtupírujte a uhlaďte hřebenem směrem dozadu. Přední díl účesu zafixujte lakem. Konečky vyživte sérem Advance Techniques, 189 Kč (2).
4

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

kolik máte emailů???

1
2
3
4
5
více

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama