Čtyři svižné jarní účesy

12. února 2008 v 15:44 | verunka
Zapletená hlava
Rachel McAdamsová
Proč si ji pořídit: I ten sebenudnější účes získá šťávu, když do něj zapletete slušivou vánočku. Zároveň se tak zbavíte nezkrotných poletujících pramenů a budete působit upraveně, ale přirozeně. Jarní copy se nosí jak klasické, tak elegantní francouzské. Nejlépe cop bude sedět na dlouhých a mírně zvlněných kadeřích.
Jak na to: Do vlhkých vlasů vetřete pěnové tužidlo na podporu vln, například Twist Look Curl Mousse, Taft, 79 Kč (1). Nad čelem a na temeni hlavy oddělte dva silné prameny a zapleťte je do copů. Kolem obličeje ponechte několik volných vlasů. Zbytek hřívy stáhněte společně s copy do nedbalého drdolu. Pokud nemáte dostatečně dlouhé vlasy, připněte copy k hlavě sponkami. Uvolněné prameny potřete voskem a celý účes zafixujte lakem, například Hold Tight Firm Hairspray,Lee Stafford, 240 Kč (2).
Cosmo tip: Drdol omotejte silnější gumičkou s velkou barevnou květinou, H & M, 129 Kč (3). Účes bude působit nadýchaněji. Nemusíte zaplétat všechny vlasy nad čelem, copy působí sexy i v kombinaci s ofinou.
1


Koňská chlouba
Jennifer Love Hewittová
Proč si ji pořídit: Klasický ohon se hodí nejen pro milovnice koňských stájí. Dá vyniknout vašim rysům a působí elegantně a upraveně. Ideální na důležitou pracovní schůzku.
Jak na to: Kštici vyrovnejte žehličkou. Ještě předtím ji ošetřete vyhlazujícím přípravkem, který vlasy zároveň ochrání. Vyzkoušejte Fashionista Smooth & Shine, Tigi, 200 ml za 465 Kč (1). "Vyžehlené vlasy stáhněte dozadu a omotejte tenkou gumičkou. Vše zafixujte tužicím krémem a přestříkejte zářivým leskem," doporučuje pražský kadeřník James ze salonu James Hair. Otestujte Styling Creme Gel, Nivea, 95 Kč (2), a zářivý lesk Gloss Control, L'Oréal Professionnel, 425 Kč (3).
Cosmo tip: Pokud vlastníte souměrný obličej jako Kate Winsletová, můžete si stáhnout vlasy z čela. V případě, že se pyšníte vysokým čelem intelektuálky, ozdobte účes ofinou.
2
Patka na stranu
Reese Witherspoonová
Proč si ji pořídit: Patku ulíznutou na jednu stranu už zdaleka nenosí jen divocí hoši s kytarou. S dlouhými kadeřemi působí velice žensky. Pokud si ji pořídíte ke krátkým vlasům, zajistí vám pověst nespoutané rebelky.
Jak na to: Vlhkou hřívu potěšte přípravkem pro zvětšení objemu a důkladně pročešte. Vyzkoušejte například Volume & Texture Thickening Serum, Avon, 149 Kč (1). "Patku vyfoukejte přes kulatý kartáč a zbytek vlasů natočte na velké natáčky," radí pražský kadeřník Libor Šula z Libor Šula The Salon. Na závěr ulízněte patku trochou vosku a celý účes zafixujte sprejem, který vlasy neslepí a zvýrazní jejich lehké zvlnění. Zkuste třeba tvarující sprej Hydro Style, Wella, 99 Kč (2).
Cosmo tip: Nechte si kštici promelírovat více blonďatými odstíny. Tohle jaro potěšte vlasy přirozeným béžovým odstínem nebo barvou zralých pšeničných klasů. Jednolitou polární blond odložte raději na příští zimu.
3


Divoké vlny
Heidi Klumová
Proč si je pořídit: Zvlněná rozevlátá kštice učesaná na pěšinku, jakou nosily květinové děti, z vás udělá křehkou vílu, která ale dosáhne všeho, čeho si umane. "Tenhle účes nejlépe vynikne na skutečně dlouhé hřívě. Základní délka by měla být plnější a vlasy jen lehce sestříhané kolem obličeje," tvrdí Ariana Střelcová z pražského kadeřnictví Toni & Guy.
Jak na to: Hřívu nejdříve vydrhněte šamponem, který podpoří zvlnění vlasů. Otestujte třeba Shine Curl, L'Oréal Professionnel, 250 Kč (1). Z rovného porostu vám sice ovčí kožich neudělá, ale připraví ho na proceduru vlnění. Vlasy vysušte, ozdobte pěšinkou, a zatímco budete rozehřívat kulmu, seznamte natěšenou hřívu se sprejem Hot Curl, L'Oréal Paris, 115 Kč (2). Podpoří zvlnění kštice a poskytne jí láskyplnou ochranu během kulmování.
Cosmo tip: Přirozeného vzhledu dosáhnete, když lokny několikrát prohrábnete rukou a pár pramenů necháte rovných. Navlnit se zkuste třeba kulmou Slim Powerstylist, Philips, 1480 Kč (3). Pokud jste majitelkou kulatého obličeje, ukryjte široké tváře pod záplavu vln.
4

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama