Dejte chloupkům sbohem!!!

12. února 2008 v 17:26 | verunka
Říká se, že ochlupení není v módě, ale jak se ho zbavit? Každá z metod má své plus a mínus. Je jen na nás, pro jaký způsob se rozhodneme.
Mnoho z nás ještě nemá zcela jasno mezi pojmy depilace a epilace. Epilací rozumíme trvalé odstranění růstového centra chloupku a to buď epilační jehlou nebo laserem. Depilace znamená dočasné odstranění chloupků -holením, vytrháváním nebo chemickými přípravky. Většinu z nás nezajímá odborná terminologie, ale cenová dostupnost, její náročnost a efekt.
1. Krátkodobý účinek
Do této skupiny patří holení nebo odstříhávání chloupků. Jedná se
o zkrácení chloupků nad kůží žiletkou a patří k základním a rychlým
způsobům depilace. Holení dělíme na suché a mokré. Suché holení je holení za použití holících strojků elektrických. Mokré holení je holení pomocí gelu či pěny a žiletky. Holit můžeme celé tělo kromě obličeje. Opakování: za 2-4 dny.

2. Střednědobý účinek
Sem patří chemická depilace. Krém či pěnu naneseme na kůži a jejím chemickým působením se chloupek rozloží -zničí. Moderní přípravky mají takové složení, že nedráždí pleť a po jejich použití je pleť hladká a vláčná. Zvolit můžeme také metodu odbarvování, zesvětlit chloupky můžeme po celém těle a efekt vydrží přibližně 14 dní. Riziko je ovšem v případě citlivé pokožky, kdy může dojít k podráždění.Použití: nohy, třísla, podpaží. Opakování: za 1-2 týdny.
3. Dlouhodobý účinek
Do této skupiny řadíme vosky (použití za tepla či za studena) a pinzetové strojky. Vosk se nejčastěji používá v salonech, ale lze s ním pracovat i doma. Jen je nutné se řídit návodem. Délka chloupků by měla být nejméně 5-10 mm.Použití: na celé tělo i v obličejové části. Opakování: za 3-5 týdnů
Laser- trvalá redukce většiny chloupků v obličejových partiích, končetinách, zádech, podpaží a tříslech. Po zákroku se nesmíte nejméně dva měsíce slunit, jinak by mohly vzniknout hnědé skvrnky díky nahromadění pigmentu. Elektrická jehla-používá se k lokální epilaci chloupků v obličeji, zákrok je ale pracný, poměrně bolestivý a trvá dlouho, nehrozí ovšem pigmentové skvrny a jeho účinnost je vysoká.
Výhody a nevýhody
Holení-časová nenáročnost, minimální dráždivost pokožky, cenová dostupnost. Chloupky dorůstají ovšem rychle a holení musí probíhat často. Krémy a pěny- rychlost, dobrá cena, dorůstající chloupky nepíchají a postupně slábnou. Riziko je u citlivé pokožky hlavně v oblasti třísel a podpaží. Vytrhávání- vysoce účinné, ale dosti bolestivé. Při častém použití chloupky rostou méně, ovšem mohou zarůstat. Laser, jehla- po jejich použití navždy zmizí většina chloupků. Ovšem cena je vysoká, proces dlouhodobý a je potřeba lékařského vyšetření.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jestli jsi tu byl,tak klikni nebo neklikni

klikni
neklikni

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama